5. Ogólnopolski Turniej Superfarmera

Za nami wielkie wydarzenie! W miniony wtorek w Warszawie odbył się piąty, ogólnopolski turniej gry w Superfarmera! Gościliśmy uczniów i nauczycieli z całej Polski. W turnieju wzięło udział 128 osób, z 41 szkół. Niektóre z nich uczestniczyły po raz pierwszy, niektórych uczestników znaliśmy już dobrze z poprzednich edycji turnieju

Organizacja takiego przedsięwzięcia to nie lada wyzwanie, przez dłuższy czas szukaliśmy sali,  instytucji, która pomieści tylu gości, tylu graczy! Z pomocą przyszło Muzeum Powstania Warszawskiego, które użyczyło nam swoją słynną Salę pod Liberatorem, na zorganizowanie turnieju.

Turniej rozpoczynał się o godzinie 11. Niektórzy uczniowie musieli tego dnia wstać dość wcześnie, aby dojechać do Warszawy na wyznaczoną godzinę. Ci, którzy przyjechali wcześniej, mogli przed rozpoczęciem turnieju udać się na bezpłatne zwiedzanie muzeum.

Każdy z uczestników, przy rejestracji, otrzymywał swój numer startowy. Ułatwiał on bardzo przeprowadzenie turnieju oraz podliczanie punktów.
Imprezę rozpoczęliśmy częścią oficjalną, kilka słów do zgromadzonych dzieci i nauczycieli powiedziała Pani Bożena Michalska, dyrektor ds. promocji w firmie Granna. Opowiedziała o historii turnieju, o grze samej w sobie. Następnie wspólnie obejrzeliśmy prezentację o tym jak powstawał Superfarmer, o autorze gry – Panu Karolu Borsuku i o tym jak Superfarmer podbija świat (jesteśmy już na ponad 20 rynkach!!!).

Z ramienia Muzeum kilka słów do zgromadzonych powiedział Pan Karol Mazur, kierownik działu edukacyjnego MPW.

Po prezentacji przyszedł już czas na wprowadzenie do gry. Sędzia główny, Pan Sławek Wiechowski, przypomniał wszystkim zasady gry oraz opowiedział o przebiegu turnieju. Wspólnie z panem Sławkiem – nauczycielem i założycielem klubu gier planszowych Pionkolandia – przyjechało 32. wolontariuszy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek.

Gracze zasiedli w 32. stolikach; grali w zespołach 4-osobowych. Turniej został podzielony na dwie tury, w każdej z nich uczestnicy rozgrywali po trzy partie. Po każdej turze zliczane były wyniki, dopiero suma punktów z dwóch tur dawała wynik końcowy. Spośród 128. graczy cztery osoby z największą liczbą punktów tworzyły grupę finalistów.

Podczas gdy młodzież rozgrywała kolejne partie Superfarmera, nauczyciele i opiekunowie wspólnie z reprezentacją naszego działu wydawniczego udali się na warsztaty do sali Małego Powstańca. Redaktorzy Michał Herman i Joanna Wójtowicz opowiadali nauczycielom o naszych nowościach jak również o dobrze znanych grach, pokazując możliwości wykorzystania ich w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Były też emocjonujące momenty podliczania punktów. Sędzia główny  ogłosił zakończenie rundy i wszyscy przynosili swoje karty ze zdobytymi punktami. Oczywiście każdy chciał znać swój wynik na już

Druga runda wyłoniła nam czterech finalistów: Martynę, Sandrę, Partycję i Krzysztofa. Rozgrywka zgromadziła wielu widzów, wszyscy obserwowali ruchy graczy i po cichu obstawiali zwycięzcę

Finałowa rozgrywka wyłoniła nam zwycięzcę turnieju, którą została Martyna Kwiecińska! Wszyscy finaliści otrzymali torby pełne gier Granny i innych upominków Nie moglibyśmy oczywiście zapomnieć o podziękowaniach dla wszystkich wspaniałych wolontariuszy z klubu gier planszowych Pionkolandia, bez udziału których turniej nie mógłby się odbyć!

Jak co roku przyznaliśmy również nagrody za najlepsze przebranie

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom na przybycie, niezastąpionej ekipie przyjaciół ze Sztumu oraz wszystkim pracownikom i współpracownikom naszego wydawnictwa a także Muzeum Powstania Warszawskiego!

Do zobaczenia już za rok na kolejnym turnieju Superfarera!

Jedno przemyślenie nt. „5. Ogólnopolski Turniej Superfarmera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *