Chopin w rodzinie

Muszę przyznać, że już dwa tygodnie, dzień po dniu, w naszym domu króluje Chopin.
Wszystko za sprawą trwającego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Wybrani młodzi pianiści z całego świata zjechali do Warszawy, aby raczyć nas piękną muzyką i zmagać się z konkursową rzeczywistością.

Na szczęście, za sprawą różnych środków masowego przekazu, każdy zwykły śmiertelnik ma szansę do woli słuchać muzyki Chopina. Na kilku stronach internetowych znajdziemy transmisje on line, również 2 Program Polskiego Radia na żywo relacjonuje konkursowe występy.

A my dziś, czekając na wieczorne prezentacje pierwszej grupy finalistów, graliśmy w Chopina

Chopin Memo

Zdjęliśmy z półki grę Chopin Memo, którą kilka lat temu Granna wydała we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora.
Nie trzeba na szczęście udać się do Filharmonii czy Muzeum im.Fryderyka Chopina, żeby zdobyć tę grę. Możecie kupić ją w dobrej cenie w naszym sklepie (o tym więcej na końcu)!

Otworzyliśmy grę, najpierw oglądaliśmy obrazki, pojawiło się pytanie „A co to za bazgroły, Mamo?”

Dzięki temu szybko przeszliśmy do tematu rękopisów, czym są rękopisy, gdzie się znajdują, czemu czasem wyglądają jak bazgroły
Opowiadaliśmy sobie o tym w jakich czasach Fryderyk żył, gdzie mieszkał, czemu grał na fortepianie?

A zwieńczeniem tego popołudnia było wspólne oglądanie koncertu, podczas, którego czterech pianistów z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Narodowej wykonało koncerty Fryderyka Chopina.

A już we wtorek wieczorem poznamy zwycięzcę! Ach, największe emocje dopiero przed nami!

I mały prezent dla Was:
w najbliższym tygodniu, do ostatniego koncertu laureatów, z kodem BLOG, grę Chopin Memo kupicie 25% taniej w Grannowym sklepie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *