Dinozaury dla każdego

Dziś światowy dzień dinozaura!
Z tej okazji przybliżę Wam nasze grannowe okołodinozaurowe pozycje W zeszłym roku kalendarzowym oferta naszego wydawnictwa poszerzyła się o dwie dinozaurowe gry.
Wcześniej panował smok Obibok i może właśnie dlatego, że niektórzy mylili go z dinozaurem, postanowił strzec grannowego królestwa przed atakiem tych prehistorycznych gadów. W końcu chłopaki jednak jakoś się dogadali i mamy teraz smoka oraz dinozaury Ale powiem więcej, kilku tak polubił, że zaprosił do swojego klubu, no i mamy teraz „Smok Obibok poleca – Moje Dinozaury”. Taka historia!
A te dinozaury dla kogo? Dla każdego

Pierwsza propozycja, dla młodszych, to Moje dinozaury.

Druga – dla starszych graczy to Dino kontra dino.

Moje dinozaury to prosta układanka dla graczy od 3 lat. Elementy gry są na tyle duże, że już dwulatki mogą próbować łączyć je i tworzyć wizerunki dinozaurów. Gra zawiera 6 puzzli – każdy z nich różni się kolorem przewodnim oraz przedstawionym rysunkiem gada.

W instrukcji opisane są dwa warianty gry. Pierwszy, gdy traktujemy produkt jako puzzle, dzieci w dowolnie układając obrazki. Drugi to już rozgrywka. Gracze rzucają kostkami, a następnie szukają elementów układanki z taką samą liczbą oczek, jakie znajdują się na kostkach. Cel to zdobycie jak największej ilości kompletnych obrazków.

 

Dino kontra dino to pomysł dla graczy powyżej 7 roku życia, której autorem jest sam Rainer Knizia! Pisaliśmy już o tej postaci przy innej okazji. Dino kontra dino to gra karciana.

W pudełku znajdziecie 45 kart dinozaurów, 30 kart zdarzeń, instrukcję, plakat oraz drewnianą figurkę dinozaura. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart wydarzeń. Na początku gry każdy z graczy dostaje 3 karty dinozaurów. Karty wydarzeń leżą wierzchnią stroną na stosie po środku, tak aby były widoczne dla wszystkich graczy. Obserwują oni wydarzenie i decydują, który z dinozaurów (ze swojego grona) poradzi sobie najlepiej z gwałtowną powodzią, epoką lodowcową, stadem drapieżników, uderzeniem meteorytu bądź innym zdarzeniem. Na karcie podana jest cecha lub dwie cechy potrzebne do zwycięstwa w danym wydarzeniu.

Gra kończy się, gdy zabrakło już kart dinozaurów, lub jest ich za mało, by starczyło dla wszystkich graczy. Należy wówczas rozegrać ostatnie dwie rundy używając pozostających w stadach dinozaurów, a następnie podliczyć punkty. Zwycięża gracz, który zdobył najwięcej kart wydarzeń. Jeśli jest ich kilku wygrywa ten, kto na swoich kartach wydarzeń ma najwięcej symboli drapieżności.

 

A jaki jest Wasz wybór na dinozaurowy wieczór?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *