Edukacja z Granną

Dziś  troszkę o wsparciu edukacji. Nie wiem czy wiecie, że Granna jest obecna w setkach szkół i przedszkoli w całej Polsce. Nauczyciele obserwują ogromne korzyści, jakie niesie ze sobą utrwalanie bądź nabywanie wiedzy poprzez granie w gry planszowe. Dostrzegają oni także jak mocno przekłada się to na kształtowanie analizy oraz syntezy wzrokowo i słuchowej u uczniów. Grając w gry dzieci usprawniają mowę, wzbogacają słownictwo, rozwijają umiejętności logicznego myślenia. Doskonalą swoje umiejętności matematyczne oraz rozbudzają zainteresowania.

klub gier planszowych

Szczególne miejsce przy wsparciu edukacji stanowią tzw. gry dydaktyczne, czyli takie, które sprzyjają opanowaniu określonej wiedzy, zdobyciu pożądanych umiejętności. Nauczyciele są zgodni – jeśli nauka odbywa się z wykorzystaniem gier planszowych, jest dla uczniów atrakcyjniejsza, są oni bardziej zaangażowani i zainteresowani zajęciami, szybciej przyswajają wiedzę.

klub gier planszowych

Z każdym rokiem szkolnym na mapie kraju pojawia się coraz więcej Klubów Gier Planszowych.  Klub może zostać założony w szkole, przedszkolu lub innej placówce edukacyjnej, wystarczy spełnić kilka wytycznych:

  • KGP powinien mieć jednego stałego opiekuna, który odpowiada za jego działalność i do którego dzieci mogą zgłaszać się ze wszystkimi pytaniami.
  • Miejsce spotkań KGP powinno znajdować się w jednym stałym miejscu wyznaczonym na terenie szkoły/placówki edukacyjnej/instytucji.
  • Informację o spotkaniach KGP dobrze jest umieścić w jednym stałym miejscu, najlepiej w szkolnej/informacyjnej gablocie tak, aby chętni, którzy się wahają, czy brać udział w spotkaniach i grać, wiedzieli, gdzie i kiedy mogą spróbować.

Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy wysyłać na adres klub@granna.pl

Ponadto w instytucjach edukacyjnych organizujemy konkursy:

  • Konkurs ortograficzny GŻEGŻÓŁKA MA DUŻY BRZUCH
  • Turniej w grę SUPERFARMER
  • Konkurs o bezpieczeństwie na drodze KARTA ROWEROWA

 

Ostatnio w jednej z Warszawskich szkół miało miejsce spotkanie z Granną. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Mamy czas w ramach projektu Bielańska Stonoga. Przez kilka godzin dzieci oraz ich rodzice mieli okazje zapoznać się z naszymi nowościami, nauczycielki koordynowały zabawę i rozdawały grannowe gadżety

 

A w Waszej szkole lub przedszkolu działa już Klub Gier Planszowych?

Jedno przemyślenie nt. „Edukacja z Granną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *