Jesiennie z dziećmi.

Trzeba przyznać, że jesień w tym roku nas rozpieszcza. Słońce dogrzewa jak w chłodniejsze letnie dni, deszczu mamy jak na lekarstwo, a słońce w zasadzie nas nie opuszcza. Jedni chodzą w krótkich spodniach, inni w sandałach, a najmniejsi, zdezorientowani pytają „czy to jest jesień?”. W związku z tym, że jako społeczeństwo mamy rażące niedobory witaminy D, obecnie trwająca złota polska jesień działa na nas jak lekarstwo! Witaminę D syntezujemy z promieni słonecznych, co w słoneczne dni pozwala na zapewnienie 100% dziennej dawki tej witaminy. Niedobory witaminy D objawiają się spadkiem odporności, bólami kości i mięśni, przygnębieniem, sennością i większą wrażliwością na ból.
jesien1

Co za tym idzie? Spędzajcie czas z dziećmi na świeżym powietrzu póki są do tego sprzyjające warunki. Obecnie poziom smogu nie jest wysoki, ponieważ wysokie temperatury spowodowały wstrzymanie okresu grzewczego. Dodatkowo dni są jeszcze dość długie, więc nawet po szkole czy przedszkolu można zabrać dzieci na spacer po parku czy lesie. Słońce nam towarzyszy, więc zarówno sobie jak i dzieciom zapewnimy przyzwoitą porcję witaminy D. Bieganie, spacery po świeżym powietrzu zapewnią dzieciom dodatkową dawkę tlenu, dzieci będą więc łatwiej zasypiać, a co za tym idzie wysypiać się. Wyspani chętniej usiądą do nauki, będą bardziej ciekawi zadań, które przyniesie im kolejny dzień

jesien2

Przy okazji wspomnimy nasze Cztery pory roku. Prosta gra dla dzieci w wieku przedszkolnym. Układanka w której zadaniem graczy jest dopasowanie atrybutów do danej pory roku. Śliczna grafika zachęci maluchy do zabawy, rozszerzy słownictwo i udoskonali koordynacje wzrokowo-ruchową.

Już dziś zaplanujcie, które parki lub ogrody odwiedzicie w najbliższych dniach

Jedno przemyślenie nt. „Jesiennie z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *