Kwiaciarenka

Przedstawiamy dziś kolejną wakacyjną nowość Lato w pełni, kwiaty nadal ubogacają zielone miejsca w miastach i na wsiach. W końcu i my doczekaliśmy się ukłonu w ich stronę. Kwiaciarenka jest kolejną grą w serii Gram bez plastiku!

Produkt jest propozycja dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat. Każdy z graczy przygotowuje swój zestaw startowy: jedna plansza witryny, kompatybilne z nią 3 początkowe karty wazonów, karta kasy fiskalnej oraz karty banknotów. Celem gry jest stworzenie jak najpiękniejszej i jak najbogatszej witryny kwiaciarni oraz przy okazji nie spowodowanie zbyt dużej ilości odpadów.

Gracze w swoich witrynach umieścić mogą maksymalnie 8 kart wazonów oraz 3 kosze z kwiatami. W każdym z wazonów gracz może umieścić tylko jeden bukiet kwiatów, dodatkowo z taką liczbą kwiatów jaka widnieje na wazonie. W grze występują fioletowe irysy, czerwone róże, żółte słoneczniki oraz różowe tulipany. Ważne są również obszary wokół planszy. Po lewej stronie znajduje się miejsce na schowek, w którym gracz może przechowywać maksymalnie 4 karty. Na górze planszy znajduje się miejsce na karty przechowywane w kolejnych rundach. Po lewej stronie – kosz na śmieci, a poniżej planszy obszar na kartę którą gracz zagra w obecnej rundzie. Każdy wazon oraz kosz z kwiatami ma określoną liczbę punktów, jest ona widoczna nad koszem z kwiatami oraz pod wazonem w postaci ilości opadniętych płatków.

Każda gra trwa 3 rundy, a punkty zostają podliczone po ostatniej. W każdej z rund gracze dostają po 7 kart oraz powtarzają procesy zbierania, używania i przekazywania kart. Wszyscy zagrywają karty równocześnie, nie w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara. Powoduje to, że rozgrywka przebiega sprawnie i ciekawie dla wszystkich graczy jednocześnie

Gracze posiadają również pensje, dzięki czemu mają możliwość dokupić brakujące kosze bądź wazony z kwiatami. Warto pamiętać także o karcie zamówienia, które należy zrealizować podczas rozgrywki w dowolnym momencie.

Gra dostępna jest już w naszym sklepie internetowym. Przy okazji zajrzyjcie do zakładki Letnia Wyprzedaż, gdzie możecie upolować niektóre tytuły z porządnym wakacyjnym rabatem!
Pięknego odpoczynku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *