Mamusie!

Już jest! Nareszcie! Absolutnie najsłodsza gra Granny!!! Mamusie, czyli prosta dobieranka dla najmłodszych graczy, w wieku 2-4 lat.  Postaciami gry są mamusie oraz ich dzidziusie. W pudełku znajdziecie 12 dwuelementowych puzzli, plakat ze zwierzątkami występującymi w grze oraz instrukcję.
Mamusie miały swoją premierę na targach Kids’ Time w Kielcach.

Bohaterki układanki wykonują różne opiekuńcze czynności: przytulają, noszą, karmią, wyprowadzają na spacery, myją, ogrzewają, chronią i bawią się.

Grę można wykorzystać na kilka sposobów. Pierwszy z nich to tradycyjna układanka, dobieranie puzzli. Dla ułatwienia zwierzątkom danego gatunku przypisany jest jeden określony kolor, np. kangurki mają żółte tło, a kurki niebieskie.
Kolejny sposób to zabawa w memo. Wówczas wszystkie elementy, bądź ich część (w przypadku młodszych graczy) układamy obrazkami do dołu. Postępujemy identycznie jak w zasadach gry w memo, naprzemiennie z dzieckiem odkrywając po dwa obrazki.
Trzecia propozycja to opowiadanie, szukanie odpowiedzi na pytania. Maluch wybiera obrazek i próbuje opowiedzieć, jakie zwierzątko znajduje się na obrazku i co robi. Możecie wspólnie znaleźć odpowiedzi na pytania które zwierzątka mieszkają w domu, a które na powietrzu oraz które dowiedzieć się od dziecka, które czynności wykonuje ono samo, a które z pomocą rodziców. Mamusie to wspaniały pretekst do rozmów z maluchami na najbliższe i tematy

Gra edukacyjna Mamusie jest zapowiedzią serii gier „Już gram” dla maluszków. O pozostałych pozycjach napiszemy już niebawem

3 przemyślenia nt. „Mamusie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *