Międzypokoleniowe grzybki

Dziś Święto Babci i Dziadka. Większość z nas w te dni stara się być blisko dziadka i babci. Czy to osobiście, czy telefonicznie, czy tylko w myślach, chcemy być razem, to ich święto. Każdy z nas miał babcie, miał dziadków, nie wszyscy ich znamy, nie wszyscy pamiętamy jak wyglądali, ale chcemy o nich pamiętać. To nasi przodkowie, nasza rodzina, nasza historia.

Przy okazji tego święta chciałam przybliżyć Wam grę Grzybobranie.
Czemu akurat dziś? Ponieważ ta gra to pewien fenomen. Grali w nią nasi pradziadkowie, dziadkowie, rodzice, graliśmy my, a teraz grają nasze dzieci, wnuki. Dodatkowo warto podkreślić, że Grzybobranie to typowo polska gra, w zasadzie nie znana za granicą. W Polsce ludzie od lat zbierali grzyby, ta tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie. Kwestią czasu było powstanie gry o takiej tematyce.
Popytajcie rodziców, dziadków, może pamiętają w jakie grzybobranie grali jako dzieci? A może sami malowali i strugali z patyczków grzybki?

Grannowe Grzybobranie przeszło ostatnio metamorfozę: zmieniła się grafika, okładka, koszyczki oraz wielkość i kształt pudełka.

Najnowsze Grzybobranie posiada nieco inne zasady gry niż starsza wersja. Pojawiła się chatka czarownicy, którą gracz zmuszony jest odwiedzić, gdy podczas rzutu na kostce wypadnie „6”.  W grze mamy również żetony z ilustracjami zwierzątek. Trafiając na pole zawierające jeden z żetonów wykonujemy określone zadania.

Zając zaprasza nas do kicnięcia o dwa pola w przód. Dzik, z nietęgą miną, okazuje, że to moment, gdy gracz cofa się o dwa pola. Lis powoduje zamianę koszyczków z jednym z wybranych graczy. Wilk zabiera jeden z grzybków gracza i odstawia go na planszę. Dzięcioł podaruje graczowi jednego grzybka, a leśna mysz pozamienia na planszy dwa dowolnie wybrane żetony.

Gra jest dynamiczna, następuje wiele zwrotów akcji – stanowi doskonałą propozycję na międzypokoleniową rozgrywkę dziadków lub pradziadków z wnukami bądź prawnukami.

Spróbujcie sami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *