Misja EKO

Świat od lat zmaga się z zanieczyszczeniem środowiska, z roku na rok problem ten staje się poważniejszy i dotyka kolejne obszary naszej planety. Człowiek sam sobie taki los zgotował, a teraz bezskutecznie próbuje powstrzymać pędzącą lawinę… Może bezskutecznie to za duże słowo, ale nadal obecne działania proekologiczne są kroplą w morzu potrzeb. Gatunki zwierząt i roślin wymierają, a góry śmieci rosną w zastraszającym tempie.

śmiecizadużo
Granna od lat tworzy takie produkty, aby kolejne pokolenia mogły się na nich z radością wychować. Może niektórzy pamiętają sprzed kilkunastu lat naszą grę EKOdetektyw? Od dawna nie ma jej już w naszej ofercie, ale niektórym na wspomnienie o niej łezka w oku się kręci ekodetektyw
Dziś rozszerzamy swoją misję. Jako producent i wydawca, ale również jako rodzice i dziadkowie, chcemy tworzyć produkty jednocześnie dbając o środowisko, w którym będą żyły nasze dzieci i wnuki. Proekologiczna postawa jest dla nas priorytetem. W naszych grach niejednokrotnie znajdowaliście plastikowe elementy, dziś powoli zaczynami od tego odchodzić. Będziemy wprowadzać do naszej oferty kolejne gry niezawierające plastiku. Ograniczenie plastiku to wyzwanie, ale też powinność dla nas wszystkich!

Zaczynamy od drobnych kroków Jako pierwszy wkracza EKO Smok Obibok. Znane Wam ibez_plastiku_logo lubiane przez dzieci gry witamy w nowej, ekologicznej odsłonie: Zagadki Smoka Obiboka oraz Kot w worku, o którym możecie przeczytać na blogu. Warto też zaznaczyć, że nasze gry są pakowane foliowo. Pracujemy nad alternatywą dla folii, a tymczasem udało nam się zmniejszyć jej grubość!
Pierwsze trzy propozycje to gry dla przedszkolaków i warto już u takich dzieci kształtować postawy proekologiczne: segregacja śmieci w domu i przedszkolu, pamiętanie o wielorazowej torbie na zakupy, niekorzystanie z jednorazowych plastikowych naczyń i sztućców, jak również ograniczenie zużycia wody.

Pierwsze gry z serii Gram bez plastiku dostępne są już w naszym sklepie internetowym. Sprawdźcie

razem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *