Nasz kot… w worku!

Wiecie, że dziś świętujemy Międzynarodowy dzień Kota? W sieci pojawi się dziś mnóstwo artykułów, zdjęć, memów, nawet w newsach dnia z pewnością będą pisać o kotach!

A ja z tej okazji chciałam przedstawić naszego grannowego Kota… k2
Znacie tego uśmiechniętego kociaka? Widzieliście kiedyś? Tak! To nasz Kot… w worku
Kot w worku to gra edukacyjna dla dzieci w wieku 3-8 lat, ćwicząca zmysł dotyku, za pomocą którego gracze rozpoznają kształty.

k6
Nasz gra o kocie jest elementem serii Gry i Zabawy Smoka Obiboka, w której skład wchodzą również Laleczki, Figuraki, Patyczaki oraz Zagadki Smoka Obiboka i Nowe Zagadki Smoka Obiboka. Cała seria przeznaczona jest dla przedszkolaków, ćwiczy pamięć, rozwija słownictwo, a także zdolności manualne i konstrukcyjne.

A nasz Kot w worku zawiera 9 dwustronnych planszy, grube, kartonowe obrazki, woreczek i pionki.  W celu rozpoczęcia gry należy wyjąć obrazki i umieścić je w worku. (W przypadku najmłodszych graczy polecam wcześniej ułożyć przed dzieckiem wszystkie elementy, a następnie wspólnie nazwać przedmioty).

Wszystkie elementy wkładamy do woreczka i wybieramy dziecko, które rozpocznie grę. Tuż przed rozpoczęciem możemy zasłonić maluchowi apaszką oczka, aby osłabiła ona ewentualną pokusę podejrzenia

 

Dziecko wyjmuje element i dotykając, obracając go paluszkamik17, próbuje odgadnąć jaki obrazek trzyma w dłoni. W przypadku starszych dzieci, możemy pokusić się o dodatkowe pytania, choćby takie, czy dziecko pamięta jakiego koloru jest dany obrazek, czy znajduje się na jego planszy, czy na planszy innego gracza, kiedy ostatnio widział dany przedmiot w rzeczywistości.

Następnie dziecko próbuje odnaleźć obrazek na swojej planszy i układa go na podobnym obrazku lub jego cieniu.

Gra edukacyjna Kot w worku przeznaczona jest dla 1-6 graczy. Może stanowić ciekawą propozycję spędzenia czasu zarówno dla jednego dziecka jak i kilkorga. Zabawa ma kilka wariantów, wystarczy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!

 

Lepiej sprawdzić, co jest w worku, tak przysłowie stare uczy.
Warto wiedzieć: kot czy nie kot na dnie worka mruczy.
By ktoś Cię nie wywiódł w pole, potrenować nie zawadzi.
Zagraj z Granną w Kota w worku, Smok Obibok radzi

k18

2 przemyślenia nt. „Nasz kot… w worku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *