Nasz Mały Miś

Kilka razy pisałam o propozycjach z naszej serii gier edukacyjnych dla Maluszków – Już Gram. To seria, która premierę miała w tym roku i docelowo zawierać ma sześć tytułów dla najmłodszych graczy – dzieci w wieku 2-4 lat.

Dziś chciałam przedstawić kolejną. Przed Wami najświeższa pozycja – Mały Miś.

IMG_8983

Mały Miś to urocza układanka przedstawiająca krótkie historyjki tytułowego bohatera. Wewnątrz pudełka znajdziecie 8 trzyelementowych puzzli. Każda z nich przedstawia Misia w innej sytuacji, np. lepiącego bałwana, dekorującego tort.

Gra, podobnie jak pozostałe pozycje z serii Już gram ma kilka wariantów.

  1. Połóżcie wszystkie puzzle obrazkami do góry, na środku stołu. Wybierzcie losowo element, od którego zaczniecie układać pozostałe elementy, w ten sposób, aby powstała spójna historyjka.
  2. Ułóżcie wszystkie elementy, podobnie jak w pierwszym wariancie gry. Następnie wybierzcie tylko środkowe puzzle ze wszystkich historyjek i rozdzielcie je równo pomiędzy wszystkich graczy. Następnie na „trzy, cztery” rozpocznijcie wyścig w dopasowywaniu brakujących elementów. Wygrywa ten, kto najszybciej ułoży swoje puzzle.
  3. Dla 3-4 latków proponujemy wersję „Wcześniej – później”. Ten wariant najlepiej sprawdzi się podczas gry z rodzicem, bądź opiekunem.  Starszy gracz wybiera dowolny środkowy element układanki i zadaje pytanie „co wydarzyło się misiowi wcześniej?”. Gdy młodszy gracz odnajdzie właściwy element i odpowie na pytanie, wówczas opiekun ponownie zadaje pytaniem tym razem próbując uzyskać odpowiedź na pytanie „co wydarzyło się misiowi później?”.

Elementy gry wykonane są z grubej tektury, odpowiedniej dla najmłodszych graczy. odporne na gryzienie i zamoczenie
Gra wspaniale rozwija małą motorykę oraz słownictwo – dzieci uczą się budować zdania, opowiadać, łączyć zaobserwowane elementy; ćwiczy również spostrzegawczość i koncentracje. Efekty są szybko widoczne, co dodatkowo zachęca dzieci do dalszej zabawy i nauki przez zabawę

Ponadto w każdej grze znajdziecie plakat z wszystkimi historyjkami misia oraz pytaniami zachęcającymi do opowiadania!

IMG_8984

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *