Nowość „Motto”

Tej jesieni Granna przygotowała kilka nowości wydawniczych.
Wśród nich znalazły się gry zarówno dla dorosłych jak i młodszych graczy.
Propozycją rozrywki dla obu grup jest „Motto” !

motto
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakie jest Wasze życiowe motto? Miłość, pasja czy pieniądze? Idziecie za głosem serca, kierujecie się pasją czy może zajmują Was korzyści finansowe?  W grze Motto tylko odpowiednie połączenie życiowych celów prowadzi do zwycięstwa.
Autorem gry jest Reiner Knizia – doktor matematyki, jeden z najbardziej znanych i cenionych projektantów gier na świecie.

projektant gier planszowych
Gra Motto miała swoją premierę na międzynarodowych targach gier w Essen (Spiel 2015). W dniach 8-11 października grannowa ekipa dzielnie prezentowała nowości wydawnictwa międzynarodowej grupie fanów gier.

DSC04649

Motto to rozgrywka towarzyska przeznaczona dla 2-4 graczy od ósmego roku życia. W pudełku znajdziecie 27 żetonów (w różnych wielkościach), 54 kolorowe karty oraz dwie instrukcje (polską i angielską).
Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, które zyskuje się poprzez gromadzenie żetonów. Każdy z graczy spośród swoich kart wykłada trzy, które mają jedną lub dwie wspólne cechy. Za każdą z nich zdobywa największy odpowiadający jej żeton.

Motto jest szybką i dynamiczną grą. Z pewnością nada kolorytu rodzinnemu spotkaniu lub imprezie w gronie znajomych.

A jakie jest Wasze życiowe motto?

2 przemyślenia nt. „Nowość „Motto”

  1. Gra bardzo typowa dla Knizi. Szybkie opanowanie reguł pozwala bardzo szybko rozpocząć rozgrywkę. Uwielbiam gry Knizi za, jak ja to nazywam „kontrolowaną losowość”. Mimo tego, że gra oparta jest na losowym doborze kart to każdy gracz ma pewną kontrolę nad rozgrywką. Uwielbiam wściekły ryk współgracza, któremu zgarnąłem żeton sprzed nosa. Ja oczywiście nie ryczę . Najzabawniejsze jest w grach Knizi, że temat gry jest jakby obok. Niby pieniądze, niby pasja. Jakby wstawić kucyki Pony, motylki, motory czy cokolwiek innego, gra dawałaby tyle samo satysfakcji. Polecam każdemu kto lubi szybkie gry z dzieciakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *