Planszówki na Narodowym

Święto graczy już za nami!

3 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się bezpłatna impreza dla fanów gier planszowych „Planszówki na Narodowym”.

planszówki

Aż przez 11 godzin mali i duzi gracze pokonywali strome schody, aby dostać się do budynku, zagrać w gry, wziąć udział w turniejach i wygrywać nagrody.
W hollu głównym imprezy organizatorzy wyznaczyli miejsce dla wystawców. I tak kolejno można było zobaczyć stoiska takich firm jak m.in. Rebel, Egmont, Ecola, Goliath, Trefl i Black Monk.

Rzecz jasna i Granny nie mogło tam zabraknąć! Ekipa fioletowych od godz. 9 była gotowa do pracy. Przez cały dzień dzielnie organizowali, tłumaczyli, biegali i grali.

holl głównyGdy już udało się przecisnąć przez tłum w hollu głównym, można było udać się w podróż po kolejnych salach, pełnych stolików i zapalonych graczy
Rzym, Amsterdam, Londyn, Paryż, Barcelona i Warszawa, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

W ciągu dnia, o pełnych godzinach, odbywały się turnieje gier. W jednej Sali turnieje dla dorosłych, w innej dla młodszych graczy.  Wystarczyło wcześniej się zapisać i przyjść o ustalonej godzinie do podanej sali. Miłośnicy grannowych pozycji mogli starać się o udział  w turniejach Liska chytruska, Dino kontra Dino i Muffinek.turniejturniejturniej
Nie zabrakło też Sali dla najmłodszych graczy, gdzie każdy maluch mógł znaleźć coś dla siebie, a rodzic kawałek wygodnej kanapy
Do dyspozycji były kartony, kartki, kreki, gry, drewniane zabawki i spory wybór sensorycznych pomocy. sala najmłodszych graczy Stowarzyszenie Rozwiń się udostępniło dla planszówkowych fanów sporo pomysłów na prowadzenie terapii przez zabawę i doświadczanie.  Z moich obserwacji wynika, że sensoryczne pomoce dawały wytchnienie zarówno młodszym jak i starszym odwiedzającym  :)sensoryka

 

Zgniatanie napęczniałych, malutkich, wilgotnych kuleczek wręcz hipnotyzowało i nie pozwalało oderwać rąk od wnętrza plastikowych pojemników!  Na podłodze porozkładane były również płytki o różnorakiej fakturze. Ułożenie ścieżki z kolorowych, sensorycznych elementów sprawiało maluchom wiele radości.

W sali najmłodszych graczy nie mogło zabraknąć stolika z grannowymi propozycjami oraz członków fioletmoje pierwsze gryowej ekipy Przez cały dzień dzielnie tłumaczyli najmłodszym graczom zasady gier oraz zachęcali do wspólnej zabawy. Po południu miał też miejsce mały grannowy konkurs. Zadaniem było wykonanie rysunku w odpowiedzi na pytanie Moim zdaniem Smok Obibok wygląda tak„.
Pycha micha

 

W centrum sali można było spotkać zespoły grające w Liska chytruska,  Małpie figle czy w grę Pycha micha.

 

 

A wokół grannowego stoiska nieustannie było tłoczno stoisko
stoisko

Ciekawe opowiadanie o grach to nasza specjalność

stoisko

W sali Amsterdam przez cały dzień toczyły się zacięte rozgrywki!

Hej, to moja ryba

słówka

CVlizacje

cvlizacje

Motto
Motto

CV
CV

Blokada (wersja maxi )

Blokada

Godzina za godziną mijały, a stoliki nieustannie pozostawały zajęte. Miło było popatrzeć, na tak wielu ludzi, dla których granie w gry planszowe jest prawdziwą pasją!

gramy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *