Premiera gry Ale historia!

Jest mi bardzo miło móc zrelacjonować dla Was premierę, która kilka dni temu odbyła się w Gnieźnie!
Był to wyjątkowy i ważny dzień dla naszej firmy. Nigdy wcześniej nie organizowaliśmy premiery gry w innym mieście, było to dla nas niecodzienne zadanie do wykonania. Grannowa ekipa stanęła na wysokości zadania i przygotowała premierę, dopiętą na ostatni guzik

Gra Ale historia! została przygotowana przez nasze wydawnictwo z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Stąd też jako szczególne wyróżnienie przyjęliśmy propozycję zorganizowania premiery gry właśnie w Gnieźnie, w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Muzeum ugościło nas bardzo serdecznie, z wielkim zaangażowaniem i dbałością o szczegóły pomogło w jak najlepszym przeprowadzeniu imprezy.

Premierę rozpoczęliśmy pieśnią Bogurodzica – najstarszą zachowaną polską pieśnią religijną, która przez pewien czas pełniła rolę hymnu państwa państwowego. Utwór wykonał wokalny kwartet „Powiśle” w składzie: Zuzanna Falkowska, Daniela Ozdarska, Jakub Krukowski oraz Kacper Szemraj.

Premierę gry poprowadził młody historyk Andrzej Gręziak. W imieniu firmy Granna przywitał patronów gry, w tym przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które objęło honorowy patronat nad grą Ale historia! Z ust prowadzącego padły również podziękowania dla gospodarzy – Muzeum Początków Państwa Polskiego. Z ramienia Muzeum głos zabrał Dyrektor Michał Bogacki , opowiadając o działalności placówki.

Z ramienia firmy Granna przemawiała Pani wiceprezes Ewa Falkowska, która przybliżyła okoliczności powstania gry, wyjaśniając dlaczego wydawnictwo postanowiło wydać grę o historii Polski.

Dla uatrakcyjnienia imprezy prowadzący przeprowadził mały konkurs, jego celem było odgadnięcie melodii, utworów historycznych wykonywanych przez kwartet Powiśle. Zgromadzeni w sali mieli odgadnąć tytuł wykonywanego utworu oraz okres historyczny z jakiego on pochodzi.

Następnie przyszedł czas, aby o grze Ale historia! opowiedzieli sami autorzy: Zbigniew Pawłowski – autor pytań oraz Filip Miłuński – autor reguł gry. Panowie mówili o początkach powstawania gry, o pracy nad nią, o swoim zainteresowaniu historią oraz o postawie młodzieży wobec nauki historii i dlaczego warto historię znać.

Po części oficjalnej przyszedł czas na swobodne granie w premierową grę, poczęstunek, wywiady oraz rozmowy kuluarowe Zaproszeni uczniowie z zapałem rozgrywali kolejne partie Ale historii!, dzięki czemu zgromadzeni mieli „żywy dowód” na to, że nasza gra jest wspaniałym przykładem nauki poprzez zabawę

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z klubu fantastyki Fantas Magoria za pomoc w poprowadzeniu rozgrywek Ale historii! podczas imprezy.
IMG_2281

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *