Targi Książki w Krakowie

W dniach 22-25 października w Krakowie odbyło się święto książki, czyli 19 Międzynarodowe Targi Książki.
mtkkrakow

Organizatorzy imprezy każdego roku, oprócz wystawców książek, zapraszają spokrewnioną branżę – wydawców gier.  Stoiska z grami planszowymi uzupełniają ofertę wydawnictw książkowych, adresowaną do dzieci i młodzieży.

W tym roku Granna, już po raz 18 brała udział w krakowskich targach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się jak zwykle nowości: Dino konta dino, Trzy małe świnki, CVilizacje i Motto.
Osoby z charakterystycznymi grannowymi koronami na głowach można było spotkać w wielu miejscach

Ale skoro impreza głównie poświęcona jest książkom, to kilka słów o nich.
Od wielu miesięcy z ogromnym zainteresowaniem śledzimy powstawanie książki Piotra Sochy o pszczołach. Miłość do pszczół zaszczepił Panu Piotrowi ojciec pszczelarz, dlatego książka ma bardzo osobisty charakter. Na stoisku wydawnictwa Dwie Siostry można było kupić premierowe egzemplarze tej uroczej, przepięknie zilustrowanej i ciekawie napisanej książki.
Cała rodzina będzie mogła spędzić długie godziny oglądając ilustracje opowiadające o życiu pszczół.

Targi Kraków 2015 Pszczoły

Albert Albertson to norweski bohater, którego pokochało już wiele polskich dzieci. Na tegorocznych targach, poza książkami można było kupić także Alberty – przytulanki. Co roku ukazuje się kilka nowych opowiadań. W tym roku na stoisku wydawnictwa Zakamarki można było kupić książkę Hokus Pokus Albercie, a na początku 2016 roku do kin wejdzie film animowany Hokus-Pokus Albercie Albertsonie. Więcej na www.kinodzieci.pl.
Film jest znakomity. A dzieci w wieku od 4 do 8 lat są nim zachwycone.  Gorąco polecamy!

A za rok z pewnością nie zabraknie Granny i naszych kolejnych nowości! Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *