Tempo! nowa gra na imprezę!

Już jest! Nowa gra na imprezę – Tempo! To najbardziej towarzyska gra tego roku. Wspaniała propozycja na spotkania z przyjaciółmi jak również w gronie rodzinnym. Tempo! jest grą imprezową polegającą na wyścigu słownym. Rywalizujemy pojedynczo lub w drużynach, a cel jeden – kto pierwszy przekroczy metę ten wygrywa!

IMG_8764

W pudełku znajdziecie dwustronną planszę składającą się z trzech części, które możecie  dowolnie łączyć. Dzięki temu macie przed sobą wiele pasjonujących i niepowtarzalnych rozgrywek. Pozostałe elementy gry to 12 drewnianych pionków (po 2 dla każdego gracza/drużyny), klepsydra z zasłonką, instrukcja oraz 180 kart do gry w ponad 300 kategoriach!

Gdy już zdecydujecie w jaki sposób dziś ułożyć planszę, ustawcie wybrane pionki na pasku Start/Meta, pamiętając, że pionek danego gracza/drużyny składa się z dwóch części: kwadratowy pionek stawiamy na dole, okrągły na nim.
W zależności składu (wieku graczy) w jakim zamierzacie rozegrać partię dobieracie odpowiednie karty do gry. Karty dla graczy dorosłych mają żółte tło, a dla dzieci tło zielone. Jeśli w grze  biorą udział dzieci, układacie dwa stosy kart, aby każdy gracz dobierał odpowiednią dla niego kartę; jeśli gracie w gronie dorosłych karty zielone można odłożyć do pudełka.

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy dobiera kartę jokera. W dowolnie przez siebie wybranym momencie będzie mógł skorzystać z jednej z oferowanych przez nią funkcji.  Karta jokera ma ich kilka: przeskoczenie litery (gdy gracz będzie miał dużą trudność z wymyśleniem hasła na wylosowaną literę), zamiana karty (gry wylosowana kategoria nie jest mocną stroną gracza) oraz  pomoc drużynie (podczas wariantu drużynowego gracz może podać hasło za kolegę/koleżankę z drużyny).

Jeszcze zanim rozpoczniecie grę musicie wspólnie zdecydować o poziomie trudności kategorii, czy decydujecie się na wariant prostszy (wówczas czytacie kategorie na zielonym tle) lub wariant trudniejszy (kategorie na tle czerwonym).
Grę rozpoczyna gracz, którego imię jest najdłuższe Gracz po jego lewej stronie jest odpowiedzialny za kontrolę czasu – ustawia klepsydrę i zasłonkę.
Gracz rozpoczynający rozgrywkę odsłania kartę z wierzchu talii i odczytuje na głos wylosowaną kategorię. Od tego momentu liczone jest tytułowe 30 sekund Pamiętajcie, żeby umieścić klepsydrę tak, aby była ona niewidoczna dla aktywnego gracza. Gracz wymyśla hasło rozpoczynające się na literę przed pionkiem gracza. Jeśli uda mu się wymyślić pasujące hasło porusza się na kolejne pole.

Celem jest pokonanie jak największej liczby pól. Można poruszać się w przód lub w bok, jednak jedynie na takie pole, które sąsiaduje z polem, na którym gracz obecnie się znajduje. Gracz sam decyduje, kiedy chce zakończyć ruch, mówiąc głośno STOP! Wówczas klepsydra zostaje odsłonięta – jeśli piasek w klepsydrze jeszcze się przesypuje to tura uznana jest za zaliczoną i pionek gracza w całości zostaje przesunięty na pole ostatniej odpowiedzi gracza. Jednak jeśli gracz nie zmieścił się w 30 sekundach okrągły pionek wraca na pole, na którym znajduje się pionek kwadratowy.  Kolejnym aktywnym graczem staje się osoba po lewej stronie.

Ważne jest, aby hasła podawane przez graczy były bezpośrednio związane z wylosowaną kategorią. Hasło może składać się z jednego słowa bądź kilku. Gdy wylosowaną kategorią będzie W Ameryce Południowej to odpowiednim hasłem będzie Amazonka lub Argentyna a nie autobus czy apaszka.

Tempo! to proste zasady,zawrotne tempo, niepowtarzalność i ekscytująca rozgrywka.
Narzućcie innym swoje tempo i grajcie!!!
IMG_8743

2 przemyślenia nt. „Tempo! nowa gra na imprezę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *