Witaj szkoło znów!

Wakacje nieubłaganie dobiegają końca. Wiele dzieci z radością wróci do szkoły, niektórzy ze znudzeniem, a będą i tacy, którzy do szkoły pójdą po raz pierwszy  Nowy budynek, nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowa szafka, nowe i nieznane, ale i ciekawe. O edukacji mówi się od kilku lat całkiem sporo. Z roku na rok rośnie w Polsce liczba dzieci uczących się w domu. Spora część rodziców, z różnych względów wybiera dla swoich dzieci właśnie edukację domową. To nie miejsce i czas, aby wartościować lepsze czy gorsze rozwiązania. Ale wrócimy niebawem do tego tematu na blogu.

pobrane (1)

Hipermarkety, billboardy, newslettery zasypują nas od kilku tygodni hasłami: Witaj szkoło, Back to school, Wyprawka dla ucznia… Początek roku szkolnego nie jest dla rodziców sprawą łatwą. Wybieranie artykułów szkolnych może niejednego przyprawić o zawrót głowy. Czas spędzony w sklepie nikogo nie cieszy, w efekcie nawet dzieci, które zmęczone wychodzą z supermarketu. Czy one na pewno właśnie tego potrzebują? Nie twierdzę, że przybory szkolne nie są potrzebne. Jednak otoczka stworzona przez konsumpcyjne społeczeństwo już z pewnością tak.  A co mogą powiedzieć rodzice, którzy do szkoły muszą wyprawić kilkoro dzieci? Lekko nie jest.

Myślę, że w tym zakupowym szaleństwie młody człowiek potrzebuje przewodnika. Rodzica, który podpowie, ukierunkuje, wytłumaczy. Wiecie jak łatwo można poruszyć z dzieckiem potencjalnie trudne tematy gospodarcze i ekonomiczne? Dziecko wielu rzeczy nie widzi, nie wie. Jest ufne, więc przykładową reklamę „kup 3 zapłać za 2” przyjmuje jako pewniak. To niezwykle ciekawe obserwować, jak dziecko uczy się analizować

pobrane (2)

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego chciałam jeszcze polecić Wam nowe czasopismo o edukacji. Magazyn Kreda ukazuje się jako miesięcznik od jesieni 2018 roku. Każdy numer ma swój temat przewodni, np. Podróże, Leśna Edukacja, Nowe technologie. Magazyn pokazuje w bardzo szerokim spojrzeniu możliwości jakie daje edukacja, jak ludzie podchodzą do tego tematu.  W każdym numerze znajdziecie mnóstwo inspiracji i ciekawych rozwiązań, o których możliwe nigdy wcześniej nie słyszeliście lub nie mieliście czasu zgłębić.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie również kilka ciekawych propozycji edukacyjnych, m.in. Pestka drops cukierek, Ale Historia! czy Quiz wiem wszystko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *