z serii „Już gram”

Nie tam dawno pisałam o grannowej nowości dla najmłodszych graczy – pierwszej z serii Już gram, grze Mamusie.
W międzyczasie ukazała się kolejna pozycja – Auta, czyli puzlotto z ważnymi pojazdami.  Radiowóz, karetka, wóz strażacki, co pasuje do danego zawodu, jakie elementy wiążą się z daną specjalnością? Sprawdźcie w Autach. Gra pobudza wyobraźnię dziecka, ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

Dziś chciałabym przedstawić Wam Plastusie i Zwierzątka, najnowsze dwie gry z serii dla maluchów.

Plastusie to obrazkowe memo.  W pudełku znajdziecie 24 kartoniki z ilustracjami plastelinowych bajkowych postaci, zwierzątek, pojazdów i zabawek. Gra ma wiele wariantów. Podstawowym jest szukanie par. U najmłodszych graczy pomocnym może okazać się wprowadzenie pojęcia „taki sam”, aby maluch nauczył się nazywać zaobserwowane podobieństwo. Jest to szczególnie istotne w przypadku maluszków z niewielkim zasobem słownictwa.

Pierwszy etap to prosta znajdowanka, gdzie ułożycie kartoniki obrazkami do góry. Pomoże to dziecku zapoznać się z rysunkami i zapamiętać je. Następnym krokiem może być już klasyczne memo, czyli szukanie par w zakrytych obrazkach.
Możecie zaproponować dziecku znalezienie zbiorów, na przykład odszukanie wszystkich pojazdów oraz nazwanie ich.
Plastusie ćwiczą koncentrację oraz pamięć dziecka, wspaniale rozwijają słownictwo i spostrzegawczość.

 

Kolejna propozycja to Zwierzątka, czyli proste domino z rysunkami. Zajączki, wiewiórki, żabki, ptaszki, gąsieniczki, motylki i myszki. Te małe urocze zwierzątka odnajdziecie na 27 kartonikach. Podobnie jak w klasycznym domino na każdym elemencie znajdują się dwa obrazki, tak, aby z dowolnej strony można było dołączyć pasujący element.

Prostszą wersją będzie dokładanie obrazków spośród wszystkich znajdujących się w pudełku. Trudniejszą – gra. Ten wariant najlepiej sprawdzi się podczas zabawy z rodzicem. Każdy z graczy otrzyma po pięć losowo wybranych kartoników, pozostałe pozostają zakryte na stole. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz, otwierając rozgrywkę jednym ze swoich elementów. Kolejno dokładamy kartoniki tak, aby w miarę możliwości wykorzystać te wylosowane przez siebie.

Każda gra z serii Już gram posiada elementy wykonane z grubej tektury, odpowiednie dla dzieci w wieku 2 lat.
Do każdej z gier dołączony jest również plakat z obrazkami oraz propozycjami zabaw dla dzieci i rodziców.

2 przemyślenia nt. „z serii „Już gram”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *